Selasa, 08 Maret 2016

Każde ploty PCV są nieodłącznym elementem wszelkiej posesji.Mało kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez parkanu. By można się było dostać na teren osobistej posesji niezbędna jest bramka wejściowa a także brama.
Rozumie się samo przez się że bramy i furtki ogrodzeniowe powinny być porządnie zrobione dlatego ze narażone są na o wiele większe obciążenie niż pozostała cześć sztachety z plastiku na plot i furtę ogrodzeniowa. W takim razie jakie powinny być furty i bramy ogrodzeniowe? Każda bramka wejściowa winna być na tyle szeroka ażeby zapewniała swobodne przejście bez przeciskania się.

Furtka winna także umożliwiać przejazd wózkom dziecięcym i osobom niepełnosprawnym. Z reguły przyjmuje się iż furtka ogrodzeniowa winna mieć min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia bramka ogrodzeniowa może być prawo lub lewostronna otwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe zwykle są powieszone ponad murkiem furtka powinna znajdować się troszkę wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe by ogrodzenia Winylowe na plot i furtę ze sztachet było równej wysokości.

Przy doborze ogrodzenie z PCV na ogrodzenie i bramkę ze sztachet jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno bądź dwu skrzydłowe. Poza doborem ilości skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posesji brama może być przesuwna bądź rozwierana. Ażeby ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki jakiemu brama będzie się automatycznie otwierała.

Decydując się na bramę przesuwna powinno się uwzględnić fakt iż plot z Winylu przy bramie winno być na tyle długie by cala brama się za nim schowała. Bramy rozwierane z kolei wymagają powierzchni żeby bramę można było swobodnie otworzyć. Jeżeli chodzi o szerokość bramy to można ja dobrać indywidualnie wg potrzeb, choć przyjęło się iż winna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór materiału z którego brama oraz furta ma być wykonana. Te dwa elementy ogrodzenia nie powinny różnić się ani konturem ani materiałem od reszty ogrodzenia żeby balustrady z plastiku na plot i furtkę ze sztachetek wyglądało jednakowo. W sprzedaży dostępne są bramy oraz furtki ogrodzeniowe z plastiku, metalowe ogrodzenia (w tym bramy a także furtki) a także drewniane ogrodzenia (sztachety które wolno zastosować do wypełnienia bramy ewentualnie furtki).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar